Pētījums: Covid-19 krīze negatīvi ietekmējusi pasākumu nozares uzņēmumu darbību

Aizvadītais gads uzņēmējiem ir bijis liels izaicinājums, īpaši pasākumu nozarē. Biznesa augstskolas Turība absolventes Katrīnas Butleres pētījums liecina, ka 79% pasākumu nozares uzņēmumu Covid-19 krīzes izmaiņas uz uzņēmuma darbību vērtē negatīvi, lai arī atzīst, ka šis laiks ir devis nebijušas idejas un jaunas iespējas.

Darbības apturēšana

Covid-19 krīzes sākumā, 2020. gada martā, 28% intervēto uzņēmumu nācās apturēt uzņēmuma darbību, kuri tā arī līdz 2021.gada aprīlim nebija atsākuši organizēt pasākumus, savukārt, 36% uzņēmumu darbu apturēja līdz 2020.gada vasarai, kad tika mīkstināti pasākumu organizēšanas ierobežojumi un varēja atsākt strādāt klātienē. Covid-19 krīzes laikā nav nācies apturēt savu darbību tikai 36% uzņēmumu.

86% uzņēmumu pasākumus atceļ vai pārceļ

Tikai 8% uzņēmumu Covid-19 krīzes laikā ir novērojums pasākumu skaita pieaugums. Likumsakarīgi, ka 92% uzņēmumu pasākumu skaits samazinājās, turklāt, 29% uzņēmumu, krīzes laikā nav noticis neviens pasākums. Ļoti daudzus pasākumus krīzes laikā nācās pārcelt un atcelt (to darīja 86% uzņēmumu), savukārt, to pārcelšana un atcelšana zaudējumus radīja 67% uzņēmumu. Tikai viena trešdaļa no uzņēmumiem atzina, ka  Covid-19 krīzes laikā rada iespēju pasākumus veidot tiešsaistē. Vairāki uzņēmēji atzina, ka viņu veidotajos pasākumos būtiska ir apmeklētāju klātiene, tāpēc netika apsvērta iespēja pāriet uz tiešsaistes vidi.

Klientu un budžeta samazinājums

92% pasākumu nozares uzņēmumiem krīzes laikā, salīdzinot ar 2019.gadu, ir novērojams klientu skaita samazinājums. Samazinoties darba apjomam, 50% uzņēmumu nācās darbiniekus atlaist, turpretim 35% uzņēmumu darbiniekus atlaist vai piesaistīt papildus nebija nepieciešams, bet 15% uzņēmumu krīzes laikā pieņēma papildus darbiniekus. Savukārt, 50% uzņēmumu nācās samazināt darbinieku algas, 43% algu sistēmā izmaiņas nebija, bet 7% darbinieku algas krīzes laikā palielināja.

Atbalsts, kas nesedz visas izmaksas

Pasākuma nozares uzņēmumos apgrozījums laika periodā no 2020.gada marta līdz maijam un  no 2020.gada novembra līdz 2021.gada martam vidēji ir samazinājies par 66%. Labāka situācija bija pagājušajā vasarā, kad tika mīkstināti pasākumu organizēšanas ierobežojumi, tomēr arī tajā laikā uzņēmumi piedzīvoja apgrozījuma samazinājumu vidēji par 55%. Tas rezultējies faktā, ka pusei uzņēmumu nācās darbiniekus atlaist vai tie aizgāja no darba pēc pašu vēlēšanās. Tomēr divi uzņēmumi  šajā laikā pieņēma darbā papildus darbiniekus, jo, rodot jaunas idejas izveidoja jaunus pasākumu īstenošanas veidus. Šajā laikā uz valsts atbalsta mehānismiem pieteicās 85% pasākumu nozares uzņēmumu. 92% no uzņēmumiem, kuri pieteicās atbalstiem, tiem arī kvalificējās. Lai arī pasākumu nozares uzņēmumi valsts atbalstu vērtē kā pozitīvu, uzņēmumu pārstāvji saka, ka tas nav bijis pietiekams, lai segtu visas nepieciešamās izmaksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini! Madonas TIC
24. maijā - ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini. Šogad piedāvājumā katrā galamērķī dažādi jaunumi, lielākais no tiem - divu dienu piedāvājums! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.05.2025 - 17.05.2025 Muzeju un baznīcu nakts Jēkabpils novadā Jēkabpils novada TIC
Šogad vienā datumā, 17. maijā, apvienojas divi lieli kultūras notikumi - Starptaustikā Muzeju nakts un Baznīcu nakts. | Skatīt vairāk
Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene" 24.05. Gulbenes novada TIC
Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"! | Skatīt vairāk
Uzplauksti pļavā - Sievišķības svētki Tukuma TIC
kopā būšanas, tīklošanās, rituālu, garšas un foto piedzīvojumu diena Antiņciemā kopā ar Sanitu Matuli. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.34736705sec.